Darbo laikas: I - V 8:00 - 19:00 | Tel: +370 5 2460727; Mob. tel.: +370 685 34699

Kaip teisingai pasiruošti šlapimo tyrimui

Pagrindinis / Naudinga informacija / Kaip teisingai pasiruošti šlapimo tyrimui
Kaip teisingai pasiruošti šlapimo tyrimui

INFORMACIJA PACIENTUI

Kaip teisingai pasiruošti ir paimti mėginį šlapimo tyrimui.

Moterims nerekomenduojama šlapimo tyrimą atlikti mėnesinių metu, o 2-3 dienos po jų.

Tokiame šlapimo tyrime didelė tikimybė aptikti kraujo ląstelių – eritrocitų.

Tyrimo rezultatai bus netikslūs, jei šlapimas surinktas su priemaišomis (išmatomis, dezinfekcinėmis priemonėmis, pudra, riebalais).

Visos priemaišos, nors ir nepastebimos, gali keisti šlapimo tyrimo rezultatus, todėl labai svarbu teisingai surinkti šlapimo mėginį.

Prieš tyrimą nusiplaukite muilu rankas ir lytinius organus. Gerai nuplaukite paprastu vandenius. Nusausinkite išorinius lytinius organus.

Muilas dezinfekuoja odos paviršių, todėl mikroorganizmai nepatenka į šlapimo mėginį. Švariai nusiplovus ir nusausinus užtikriname, kad į šlapimo mėginį nepateks priemaišų (net ir vandens).

Šlapimą tyrimui rekomenduojama surinkti tik į vienkartinius indelius, kurių galite įsigyti laboratorijose arba vaistinėse.

Taip užtikrinama, kad į surinktą šlapimą nepateks kitos medžiagos, kurios gali keisti šlapimo tyrimo rezultatus. Pvz. riebalų, baltymų likučiai ir kt.

Tyrimui rekomenduojama rinkti rytinį šlapimą, vidurinę šlapimo porciją, t.y. pirmajai šlapimo porcijai leisti tekėti į tualetą, surinkti vidurinės šlapimo porcijos apie 50-100 ml, o likusį šlapimą leisti tekėti į tualetą.

Rytinis šlapimas yra tinkamiausias ištyrimui, nes jo sudėtis palyginti nedaug pakito priklausomai nuo suvartoto maisto ir skysčių. Vidurinė šlapimo porcija yra tinkamiausia ištyrimui, nes ji mažiausiai užteršta odos paviršiuje esančiais mikroorganizmais.

Ant indelio užrašykite savo vardą, pavardę, gimimo metus, ėminio surinkimo laiką.

Pažymėtas indelis suteiks daug informacijos laboratorijos darbuotojams bei neleis pasimesti mėginiui.

Šlapimo mėginį ištyrimui į laboratoriją būtina pristatyti per 2 valandas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *