Darbo laikas: I - V 8:00 - 19:00 | Tel: +370 5 2460727; Mob. tel.: +370 685 34699

Terminė fotografija

Pagrindinis / Straipsniai / Terminė fotografija
Terminė fotografija

Skaitmeninė infraraudonųjų spindulių terminė fotografija. Kas tai?

Kas yra skaitmeninė infraraudonųjų spindulių fotografija?

Skaitmeninė infraraudonųjų spindulių terminė fotografija (termografija) yra neinvazinė klinikinio fotografavimo procedūra, skirta aptikti ir stebėti ligos eigą bei parodyti kūne esančias anomalijas.
Ji naudojama kaip pagalbinė priemonė diagnozuojant ir stebint gydymo procesą esant šioms sąlygoms ir sužeidimams:

 

 • Nugaros traumos

 • Artritas

 • Galvos skausmas

 • Nervų pažeidimai

 • Nepaaiškinami skausmai

 • Fibromialgija

 • Dantų ir TMJ

 • Arterijų uždegimai

 • Kraujagyslių ligos

 • Krūtų ligos

 • Riešo kanalo sindromas

Galima daryti viso kūno arba tik tiriamos vietos nuotraukas arba termogramas. Ataskaita atspausdinama spalvotai bei gali būti persiųsta Jūsų gydytojui.

Kaip termografija pagerina diagnostikos tikslumą?

„Meditherm“ Med2000 sistema naudoja skenavimo tipo infraraudonųjų spindulių fotoaparatą, kuris matuoja kūno paviršiaus temperatūrą ir pateikia ją skaitmeninėje nuotraukoje. Ši nuotrauka arba „termograma“, sudaryta iš atskirų pikselių, iš kurių kiekvienas rodo išmatuotą temperatūrą 0,01 °C tikslumu.
Paprastai kūno temperatūra yra simetriška, temperatūros asimetrija gali rodyti galimą problemą. „Meditherm“ Med2000 yra VIENINTELĖ sistema PAKARTOTINAI atlieka tikslius temperatūros matavimus, būtinus patikimam keleto nuotraukų palyginimui, reikalingam norint aptikti asimetriją ir pokyčius.
Paciento termograma yra spalvų žemėlapis vaizduojantis visą fotoaparato užfiksuotą temperatūros intervalą. Kai kuriose sistemose, pvz., židinio plokštumos matricos fotoaparatuose, spalvų žemėlapis pateikiamas plačiame temperatūros intervale, kuriame yra ir vėsesnė paciento aplinkos temperatūra. Naudojant „Meditherm“ Med2000
sistemą, terminis žymėjimas yra tikslesnis nes jame naudojama tik paciento temperatūros spalvų intervalas, o tai padidina jautrumą ir tikslumą.

Procedūra

Kitaip nei dauguma diagnostikos tyrimų termografija yra:

 • Neinvazinis

 • Be radiacijos

 • Beskausmis

 • Jokio kontakto su kūnu

Šis greitas ir paprastas patikrinimas pradedamas Jūsų medicininės istorijos peržiūra, kol iš dalies nusirengiate ir
pasiruošiate skenavimui.

Paprastai dominančios vietos apžiūra trunka apie 15 minučių, o viso kūno apie 30 minučių. Atsakymas paprastai pateikiamas per kelias
dienas.

Skaitmeninės infraraudonųjų spindulių fotografijos galimybės

juosmens skausmas

JUOSMENS SKAUSMAS

Šiuo atveju buvo naudojama ir rentgenografija, tačiau termografija, paciento simptomai ir po to atliktas MRT patvirtino 2 diskų išsiplėtimą į dešinę juosmeninės stuburo dalį.

 

 

 

miego arterijaMIEGO ARTERIJA

Aiškiai matomas kraujagyslės vaizdas miego arterijos dešinėje. Tolesni tyrimai patvirtino kliniškai reikšmingas okliuzijas.

 

 

 

inkstu skausmas

INKSTAI

Pacientas skundėsi skausmais apatinėje nugaros dalyje, tačiau nugaroje terminių indikacijų nebuvo. Ištyrus priekinę kūno dalį pilvo ertmėje buvo aiškiai matoma uždegimo sritis virš dešiniojo inksto, kuris galėjo įtakoti skausmą nugaroje. Vėlesni tyrimai parodė inksto infekciją.

 

 

 

ORIENTACINIS TAŠKAS VIRŠUTINĖJE KAIRIOJO ROMBOIDO DALYJE

Pacientas jautė pasikartojančius skausmus ir sąstingį kairiojo peties viršutinėje dalyje. Gydymas, paremtas termografija, visiškai išsprendė problemą.

 

 

 

issipletusiu-venu-skausmasIŠSIPLĖTUSIŲ VENŲ SKAUSMAS

Pacientas ilgus metus jautė nepaaiškinamą skausmą dešinėje kojoje. Termograma rodo varikozinį venų išsiplėtimą su perforacija, kurį dėl tikslaus vietos nustatymo kraujagyslių chirurgas galėjo pašalinti naudodamas minimalią intervenciją.

 

 

 

KOMPLEKSINIS VIETINIS SKAUSMO SINDROMASKOMPLEKSINIS VIETINIS SKAUSMO SINDROMAS

Pirštinės formos kairės plaštakos hipotermija buvo pastovi, todėl buvo įtariamas kompleksinis vietinis skausmo sindromas. Termografijos tyrimas naudojant sukrėtimą šalčiu patvirtino simpatinę disfunkciją.

 

 

 

krutu-lataku-karcinomaKRŪTŲ LATAKŲ KARCINOMA

Ankstyvos stadijos navikas, kuris buvo pakankamai tankus, kad mamogramoje būtų matomas tik su termografijos pagalba. Nebuvo jokių nusiskundimų ir pacientui pirmos mamogramos buvo profilaktinės.

 

 

 

letinio-nuovargio-sindromasLĖTINIO NUOVARGIO SINDROMAS (LNS)

100% pacientų su teigiamai diagnozuotomis autoimuninėmis problemomis, patiria vietinę hipotermiją per T1, T2 stuburo slankstelių lygyje. Šio fenomeno patikimumas leidžia stebėti reakciją į gydymą ir reabilitaciją dienomis, savaitėmis ar mėnesiais.

 

 

 

Jei jūsų skausmas yra „aštrus“ arba „chroniškas“, SISTF gali pagelbėti jums ir sveikatos priežiūros specialistui saugiai jus išgydyti.

Telefonas pasiteiravimui:

+37065014966

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *