Darbo laikas: I - V 8:00 - 19:00 | Tel: +370 5 2460727; Mob. tel.: +370 685 34699

Krūtų termografija

Pagrindinis / Termografija / Krūtų termografija

Termografija – vienas naujausių ir vertingiausių krūties patologijos diagnostikos įrankių

Susirgimų krūties vėžiu skaičius visame pasaulyje nuolat didėja. Kiekvienais metais vien tik JAV krūties vėžys yra diagnozuojamas 180 000 moterų ir daugiau nei 44 000 iš jų miršta nuo šios ligos. Tik prieš 50 metų susirgimo dažnis buvo 1 iš 20 moterų, o dabar šis skaičius dramatiškai išaugo iki 1 iš 8 moterų. Šis rodiklis ir toliau didėja po 1% per metus.

Šiandien krūties vėžio diagnostikos metodai yra rentgeno tyrimas (mamografija) ir pieno liaukos struktūros apčiuopimas rankomis. Deja, šie tikrinimo būdai negali aptikti krūties auglio ankstyvojoje stadijoje.

Termografija – vienas iš naujausių ir vertingiausių krūties patologijos diagnostikos būdų. Termografijos pagrindas yra

anomalios šilumos, kurią sukelia naviko srityje naujų kraujagyslių augimas, aptikimas. Termografinis krūties skenavimas aiškiai parodo neįprastos (anomalios) šilumos zonas. Piktybinis auglys gamina chemines medžiagas, kurios trukdo normalią kraujagyslių vazomotorinę kontrolę. Tai sukelia kraujagyslių tonuso praradimą ir jų išsiplėtimą, taip priteka daugiau kraujo į sritis, kurios termogramoje ir atsispindi kaip skleidžiančios padidėjusią šilumą.

Šios veiksmingos diagnostikos priemonės privalumai:

 • Krūties termografija pakitimus gali aptikti 3-4 metais anksčiau nei mamografija.

Aktyvios vėžinės ląstelės dvigubinasi kas 90 dienų.

90 dienų - 2 ląstelės

1 metai - 16 ląstelių

2 metai - 256 ląstelės. Termografija aptinka vėžį šioje stadijoje

3 metai - 4896 ląstelės

4 metai - 65536 ląstelės

5 metai - 1048576 ląstelės

6 metai - 16777216 ląstelės

7 metai - 268435456 ląstelės

8 metai - 4294967296 ląstelės (dvigubinosi 32 kartus)*

* Įprastai šioje stadijoje navikas aptinkamas su mamografija.

40 dvigubinimųsi (per apytiksliai 10 metų) laikoma mirtinais.

 • Termografija yra neinvazinė procedūra. Ji visiškai nekontaktuoja su kūnu ir tik matuoja šilumą, sklindančią odos paviršiuje. Mamografijai naudojami rentgeno spinduliai, kurie gali pakenkti. Kai kurie mokslininkai mano, kad apie 12 % krūties vėžio atvejų yra rentgeno spindulių, kuriais moterys apšvitinamos darant mamografiją, rezultatas. Taigi, šiuo atveju priešingai nei mamografija, termografija yra visiškai saugi procedūra, tinkanti net ir nėščioms moterims.

 • Termografija yra neskausminga. Termografinė nuotrauka daroma apie 1 m atstumu nuo kūno, nėra jokio kontakto su kūnu ir skausmingų pojūčių.

 • Termografinio tyrimo tikslumas nepriklauso nei nuo tiriamosios moters amžiaus, nei nuo pieno liaukų audinio tankio.

Krūties vėžys turi tendenciją augti žymiai greičiau jaunesnėms iki 50 metų amžiaus moterims.

AMŽIUS VIDUTINIS NAVIKO DVIGUBINIMOSI LAIKAS
Iki 50 metų 80 dienų
50 - 70 metų 157 dienų
Virš 70 metų 188 dienų

 • Termografija aptinka patologinius pakitimus bet kurioje krūties srityje, tarp jų ir pažastų srityje. Daugeliu atvejų vėžinės ląstelės išplinta limfagyslėmis, esančiomis netoli krūties ir pažastų srityje. Mamografija negali aptikti šių ląstelių plitimo, kadangi limfmazgiai yra ne ties pieno liaukomis. Taigi, ir šiuo atveju, termografija yra pagalbinė priemonė stebėti krūties sveikatą, anksti aptikti ir stebėti fiziologines anomalijas.

 

 

 

 

Ankstyvas vėžio aptikimas leidžia susidoroti su šia liga išvengiant operacijos, spindulinės terapijos ar chemoterapijos. Sėkmingai derinant akivaizdžiais pranašumais pasižyminčią termografiją ir įprastą mamografiją su echoskopija bei biopsija, krūties vėžio diagnostikos tikslumas padidinamas iki 95%. Atliekant skaitmeninę infraraudonųjų spindulių terminę fotografiją (SISTF) prieš mamografiją, gydytojas turi galimybę atkreipti dėmesį į tas sritis, kurios termografijos tyrimo metu sukėlė įtarimą.

Tyrimo procedūra

Krūtų ištyrimas termografu suteikia galimybę anksčiau aptikti krūtų patologijas nei tai buvo iki tol įmanoma padaryti naudojant tokius tyrimo metodus kaip krūtų tyrimas apčiuopiant bei mamografija.
Termografijos tyrimas yra neinvazinis. Tai reiškia, kad nėra jokio kontakto su kūnu, jokio spinduliavimo, procedūra yra neskausminga.

Termografija aptinka subtilius fiziologinius pokyčius, kurie yra sąlygoti krūtų patologijų, tokių kaip navikas, fibrocistinis sindromas, infekcija ar kraujotakos liga. Gydantis gydytojas gali planuoti tolimesnius tyrimus ir diagnostiką arba tiesiog stebėti pacientą kol kitas tyrimo būdas duos teigiamus rezultatus. Termografijos tyrimas suteikia galimybę pradėti gydymą kaip galima anksčiau.
Praeina keli metai, kol navikas užauga, todėl ypatingai svarbu kuo anksčiau pastebėti krūtų pakitimus, kad galima būtų pradėti gydymą ar atlikti chirurginę intervenciją.
Reguliarūs termografijos tyrimai gali anksti įspėti apie mamografijos, ultragarso, magnetinio rezonanso tyrimų reikalingumą.

(Parengta pagal www.meditherm.com)

Platesnę informaciją, jo galimybes galima sužinoti:
UAB „Fama Bona“
Ukmergės g. 298A, VIlnius

www.famabona.lt
info@famabona.lt

Telefonas pasiteiravimui:

+37065014966
Gamintojo puslapis:

Kontaktai

 • 8 37 407780
 • info@famabona.lt
 • www.famabona.lt
 • Islandijos pl. 173,
  LT-49122, Kaunas

 • I - IV 8:00 - 19:00
  V 8:00 - 18:00